Zabezpieczenie lakieru

Wszyscy chcemy, aby efekty wszystkich wykonywanych przez nasz salon usług utrzymywały się na autach przez jak najdłuższy czas. To dlatego zabezpieczenie lakieru jest tak ważne. Jednak to nie jedyny powód, dla którego stosuje się wosk, powierzchnie kwarcowe i ceramiczne na karoserię samochodową. Trzeba pamiętać o tym, że auto poruszające się po polskich drogach narażone jest na bardzo wiele czynników. Zabezpieczenie lakieru pozwala na jego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami, które atakują nasze auta przy codziennej eksploatacji i inne. Nałożenie takich powłok zabezpieczających ułatwia także mycie i czyszczenie samochodów, dzięki czemu cały czas będą błyszczące i świetnie wyglądające.

Zabezpieczenie lakieru powłokami polimerowymi, kwarcowo-ceramicznymi oraz woskami – Po renowacji lakieru ważne jest aby zabezpieczyć lakier. Zaczynając od wosków które utrzymają się na lakierze od 3 miesięcy (naturalne) do nawet roku (syntetyczne). Dzięki nawoskowaniu lakieru, lakier zyskuje większą głębie oraz hydrofobowość dzięki czemu mycie staję się łatwiejsze.

Powłoka polimerowa tworzy sieć cząsteczek zawierającą komponenty nieorganiczne i organiczne zapewniając doskonałą ochronę lakieru. Przywraca intensywność kolorów i zapewnia gładkość powierzchni bez hologramów i refleksów. Dzięki czemu hydrofobowość jest na najwyższym poziomie i mycie auta skraca się do opłukania, brud nie przystaje do auta.

Zabezpieczenie lakieru powłoka kwarcowo- ceramiczna Gtechniq Kompozytowe nano-pokrycie C1 tworzy bardzo twardą krystalizującą się powłokę. Ochrona C1 zapobiega tworzeniu się małych zadrapań spowodowanych szybkimi i nieuważnymi technikami mycia samochodu, w szczególności na delikatnym lakierze. Spośród niezależnych badań oraz przeprowadzonych testów na syntetycznych polimerach, woskach carnauby oraz pochodnych, wykazano, że C1 jest co najmniej o 50% bardziej odporny na zarysowania.